IPN 14 lutego 2012 – dyskusja 2012-02-27

Ideologia czy profesjonalizm? Pewien swego dr hab. S. Cenckiewicz,  czy wątpiący i nieco doświadczony w pracy wywiadu dr hab. Z. Siemiątkowski?

Wywiady to tylko narzędzia w rękach polityków. Zgadzamy się z Panem Siemiątkowskim. Władza, sposób jej sprawowania, irracjonalizm w podejmowaniu decyzji, emocje. To one rządziły i rządzą państwami, a w konsekwencji służbami.  Niestety, przeszłość jest teraźniejszością i przyszłością.

Dziwi tylko, jak łatwo ulegliśmy pokusie odkrywania wszystkich kart. W Czechach, gdy przyszedł czas transformacji, to oficerów wysłano na „zieloną trawę”, płacąc za to i zobowiązując do zachowania tajemnicy.

A z drugiej strony… To może oni, tam za granicą, dojdą do wniosku, że IPN to narzędzie dezinformacji w sprawach wywiadu polskiego? Tym bardziej, że po dyskusji, niektórzy naukowcy nawiążą stały roboczy kontakt z byłymi oficerami wywiadu wojskowego, nadal objętych w swoich wypowiedziach klauzulą tajności.

To, czego nie ma w archiwach IPN oraz w  Raporcie o działaniach WSI, znajdziecie w niektórych głowach. Śpieszcie się. Zegar bije.

 

>>>> zobacz i posłuchaj  dyskusji <<<< SOWA