List od czytelnika – Adam Mazguła – List do Kaczyńskiego

Panie Jarosławie Kaczyński,

 

Czy Pan, jako doktor nauk prawnych, zgodzi się z moim stwierdzeniem, że pojęcie „prawo” brzmi dumnie i zobowiązująco, podobnie jak „sprawiedliwość”, która wiąże się z równością i zaufaniem?

Rozumiem te słowa tak, że zarówno prawo, jak i sprawiedliwość muszą opierać się na wzajemnym szacunku wszystkich obywateli do wspólnych wartości i organów, które mają mandat społecznego zaufania, by tego prawa przestrzegać.

Takim dokumentem wspólnych wartości jest na pewno Konstytucja RP uchwalona przez Zgromadzenie Narodowe i przyjęta przez społeczeństwo w referendum. Takim organem jest też niezależny sąd.

Pan, prezes oraz doktor nauk prawnych – wprawdzie komunistycznego prawa, ale jednak prawa – jest, być może, oszukiwany. Nie wierzę, że akceptuje Pan fakt, że Pański współpracownik, Mariusz Błaszczak, który nie jest doktorem nauk prawnych, zebrał zespół specjalistów, składający się z PiS-owskich działaczy IPN, i opracował bezprawną ustawę. Piszę do Pana, bo nie wierzę, że jest to możliwe…   <<<<czytaj całość>>>>

Źródło: http://thefad.pl/aktualnosci/adam-mazgula-list-do-kaczynskiego-idac-logika-ustawy-dezubekizacyjnej-powinien-pan-oddac-wille-na-zoliborzu/